PROVOZ E-SHOPU JEDE NAPLNO! COKOLIV BUDE DO TŘÍ DNŮ U VÁS! BEZPROBLÉMOVÉ VRÁCENÍ ZBOŽÍ!

  • Štítky blogu
Co je u nás nového?
06.02.2019
CHCETE ROZJET SVŮJ MOTOSEKÁČ ?
Bydlíte ve velkém městě a chcete rozjet svůj Motosekáč?   Nabízíme možnost spolupráce formou franchisingu.Minimální investice, žádná konkurence, poh... číst celé
18.01.2019
MOTOSEKÁČ MÁ OCHRANNOU ZNÁMKU
A je to doma. MOTOSEKÁČ MÁ OCHRANNOU ZNÁMKU. Motosekáč vždycky byl a bude jen jeden, největší bazar s moto-oblečením v ČR. V budoucnu plánujeme víc p... číst celé
05.10.2018
MOTOSEKÁČ NA MOTOSRAZECH
Letos byl Motosekáč hrdým partnerem devíti motosrazů, kde jsme si to s váma užili se vším všudy.   Těšíme se na vás zase příští rok :-)     číst celé
Zobrazit všechny novinky


 

Vyhýbací manévr

vyhýbací manévr na motorceNečekaně se před vámi objeví překážka, mezi zaparkovanými auty vykročí chodec, nebo se cokoliv oddělí z auta před vámi. To jsou okamžiky, kdy nezbyde ani málo času k přemýšlení. Tady pomáhá jenom blesková reakce a naučený manévr.

Vynoří-li se překážka příliš pozdě, nezbývá na brzdění již čas. Proto by se měl každý motorkář naučit vyhýbací manévr.

Trénujte si úhybné manévry a buďte připraveni na to, že je budete muset použít. Díky tomu, že si vyzkoušíte krizové brzdění, budete moci před překážkou do poslední možné chvíle brzdit a potom stylem „zlomení motorky pod sebe“ se překážce vyhnout.

   

Jak na to?

Při malých a středních rychlostech (30 - 50 km/h) při spatření překážky dáme krátce řídítky "kontra" a natlačíme motocykl okolo překážky. Při této rychlosti potřebujeme na tento manévr asi 20 m. Při rychlosti 100 km/h se zvyšuje potřeba asi na 40 m. Nacvičit si jej můžeme na prázdném parkovišti nebo autocvičišti, kde si připravíme dráhu a v dálce stojící přítel nám na poslední chvíli ukáže, máme-li se vyhnout vlevo nebo vpravo.

vyhýbací manévr na motorce

vyhýbací manévr na motorceJeště trochu vysvětlení k pojmu „kontra řídítky“: při vlastním manévru vyhýbání potřebujete bleskurychle změnit směr jízdy. Každý motorkář by měl hluboce rozumět tomu, jak tento způsob řízení funguje. Ať tomu věříte nebo ne, nejrychleji k tomu motorku přinutíte, když zatlačíte dopředu na řídítka tím směrem, kam chcete jet – to znamená: na pravé řídítko, chcete-li jet doprava, na levé - doleva. Ano, na pravé doprava, na levé doleva. Až vám to sepne, a začne vrtat hlavou, tak je to něco podobného, jako když u stojícího jízdního kola chytnete přední kolo a snažíte se otáčet řídítky – kolo se naklání. Silné zatlačení na rukojeť vyvolá za jízdy daleko výraznější a rychlejší reakci, než pouhé přenesení váhy. Zpočátku to zkoušejte opatrně.

Takže cvičte, trénujte a snažte se dokonale zvládnout všechny popsané prvky.

 

 

Pokud vám to nepůjde, máme pro vás ještě jeden trik - fixování zraku. Podstatou této finty je psychologický poznatek, že jedete vždy tam, kam se díváte. Při vyhýbání teda musíte veškerou silou vůle odtrhnout zrak od překážky (je to proti přírodě, ale jde to zvládnout) a dívat se směrem na volný výjezd.

Hned po spatření překážky musíte od ní odtrhnout zrak a nasměrovat jej tam, kam chcete jet. Budete-li zírat na překážku - odborně se tomu říká fixace cíle – neomylně vrazíte přímo do ní.

vyhýbací manévr na motorce

 

Správné směřování pohledu do míst, „kde je volno“, dokáže pomoci i při zdánlivě neřešitelné situaci.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

       

 

O NÁS

Jsme největší kamenný obchod a e-shop s převážně nošeným motorkářským oblečením a výbavou pro motorkáře v ČR.

Až za polovinu běžné ceny u nás nakoupíte kvalitní značkové motooblečení, na které poskytujeme záruku.

Všechno zboží máme skladem přímo v našem obchodě.

Zboží se nám stále obměňuje a téměř denně vystavujeme nové zboží, které nám nosí převážně sami motorkáři.

Jsme obchod, kde můžete bezstarostně prodat svoje motorkářské oblečení, které nepotřebujete.

KONTAKT
Logo
Tilhonova 8, Brno
Monika
Monika
Otevřeno: po-pá 11-18, so 10-13
© Copyright 2013 Motosekáč ® Všechna práva vyhrazena.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.