• Štítky blogu
Blog
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
14.06.2019 Spolupráce
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
Nabízíme možnost spolupráce formou franchisingu. Minimální investice, žádná konkurence, pohodová práce. číst celé
Povinná výbava motocyklu Povinná výbava motocyklu
Tak, jako existuje povinná výbava pro automobily, je rovněž nutná výbava i pro motocykly. Víc aktuálních informací od 1.10.2018 najdete v našem článku... číst celé
Péče o helmu Péče o helmu
Jak šetrně čistit helmu a jak o ni pečovat? Tipy a rady jak na jednotlivé části helmy se dozvíte v našem článku. číst celé
Zobrazit všechny články


 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Povinná výbava motocyklu

Povinná výbava motocyklu

Povinnou výbavu jednostopého vozidla určuje zákon prostřednictvím vyhlášky Ministerstva dopravy a spojů o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích č. 341/2014.

 

U motocyklů je povinná výbava logicky omezená vzhledem k velikosti. Od roku 2011 nemusí už majitelé motocyklů vozit náhradní žárovky a nástroje potřebné k jejich výměně. Poslední aktualizace platná od 1.10.2018 se více přizpůsobila moderním evropským normám. Stala se více jednodušší a hlavně praktičtější. 

 

Současná podoba povinné výbavy pro majitele motocyklů:

  •  Reflexní vesta
  •  Lékárnička

     Reflexní vesta zelenáMoto lékárnička       

 

Od 1. 10. 2018 není nutné uvádět dobu expirace motolékárničky. Pokud je doba expirace uvedená, nebere se na ni ohled. Lékárničku nebo jednotlivé komponenty je třeba vyměnit pouze v případě, že dojde k porušení obalu jednotlivých komponentů nebo je některý z nich použit.

Motolékárničku můžete u nás koupit zde.

 

Majitelům motocyklů se doporučuje sebou vozit také:

  •  Defekt sprej – umožňující provizorní opravu pneumatiky
  •  Sprej na řetěz
  •  Sada na opravu prasklého lanka
  •  Dokument – záznam o dopravní nehodě

 

Motorkáři nemusejí na emise, na STK jednou za čtyři roky

Nově byla stanovena lhůta na pravidelné kontroly na Stanicích technické kontroly (STK) na 4 roky také pro větší motocykly (první kontrola u nových motocyklů po 6 letech, další po 4 letech). Vedle mopedů pak nyní ani motorky s hmotností nad 400 kg nemusí absolvovat měření emisí. „Motorkářům jsme vyšli vstříc. Ve většině případů se jedná o hobby záležitost, své stroje motorkáři zpravidla udržují ve velmi dobrém technickém stavu. Praxe navíc ukázala, že lhůta 4 roky pro pravidelnou kontrolu na STK je dostačující,“ vysvětluje ministr Ťok.

 

Přejeme vám mnoho šťastných kilometrů bez nehod.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli