Provoz e-shopu jede naplno! Cokoliv bude do 3 dnů u vás. Bezproblémové vrácení zboží.
  • Štítky blogu
Blog
Čistírna CLEANGREEN Čistírna CLEANGREEN
Chcete si nechat profesionálně vyčistit kombinézu, kožené moto kalhoty, nebo třeba textilní motorkářskou bundu? Máme pro vás tip na čistírnu CLEANGREE... číst celé
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
14.06.2019 Spolupráce
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
Nabízíme možnost spolupráce formou franchisingu. Minimální investice, žádná konkurence, pohodová práce. číst celé
Povinná výbava motocyklu Povinná výbava motocyklu
Tak, jako existuje povinná výbava pro automobily, je rovněž nutná výbava i pro motocykly. Víc aktuálních informací od 1.10.2018 najdete v našem článku... číst celé
Zobrazit všechny články


 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Péče o moto oblečení
  4. Péče o motorkářské oblečení

Péče o motorkářské oblečení

U motorkářského oblečení je potřeba věnovat trochu času péči a údržbě, jinak hrozí že dobrá funkčnost a životnost vašeho oblečení se hodně zkrátí.

 Péče o motorkářské kožené oblečení
   
Péče o kožené oblečení

Mokré oblečení by mělo být pomalu sušeno při pokojové teplotě. Kožené oblečení nikdy nesušte u přímých zdrojů tepla jako je radiátor nebo sušička.

Pro zpomalení přirozeného procesu stárnutí kůže (tvorba prasklinek, snižování pevnosti, ztráta nepropustnosti atd.) by měla být kůže pravidelně mazána, aby si vlákna udržela jejich přirozenou pružnost. Některé postupy péče o kůži mohou měnit její původní vzhled. To ale není na závadu, protože tyto postupy ve skutečnosti vlastnosti původní kůže zlepšují.

Jestliže je to nezbytné, mohou být hmyz a slabé nečistoty vyčištěny vlhkou houbou, nebo hadrem namočeným ve vlažné vodě se slabým čistícím roztokem.

Používejte speciální čistící prostředky na kůži, nikdy benzín nebo jiné chemické čistící prostředky!

Nubuk povrchy lze vyčistit jemným vykartáčováním s následnou impregnací speciálním přípravkem na nubuk.

   

 

Péče o textilní moto oblečení

 

Péče o textilní oblečení

Po každém použití textilního oblečení jej dobře vyvětrejte a odstraňte všechny nečistoty měkkým kartáčkem, hadříkem a čistou vodou.

Nikdy nepoužívejte na textil rozpouštědla a podobné chemické prostředky
Mokré oblečení by mělo být pomalu sušeno při pokojové teplotě. Po každém praní by měla být obnovena impregnace. 

Textilní motooblečení je většinou bez problémů možné prát v pračce dle instrukcí uvedených na štítku. Používejte však pouze mírné prací prostředky. Nepoužívejte aviváž! Plňte pračku maximálně do poloviny. Před praním vyndejte z oblečení všechny chrániče a protektory.
Nepoužívejte intenzivní máchání a odstřeďování.

 

 

Péče o kožené moto rukavice

 

Péče o kožené rukavice 

Životnost rukavic můžete prodloužit správnou péčí. Doporučená péče je uvedena přímo na štítku u konkrétních rukavic.

Pokud to výrobce doporučuje, rukavice perte ideálně ručně ve vlažné vodě s mýdlem, nebo speciálním přípravkem na čištění kůže. Rukavice důkladně vymáchejte, abyste je zbavili všech zbytků pracího prostředku. Rukavice zabalte do suchého hadru a opatrným mnutím je vysušte. Rukavice neždímejte ani nepřekrucujte a potom nechte volně schnout na vzduchu (žádné přímé teplo, slunce, nebo topení). Při praní nepoužívejte aviváž.

Dokud nejsou rukavice ještě úplně suché, nasaďte si je na ruku a zatněte pěsti, abyste rukavicím vrátili zpět původní tvar. Suché rukavice si nasaďte na ruce a jemně promněte. Nasprejujte, nebo naneste nemastný přípravek pro péči o kůži.

 


Jestliže máte nějaké další otázky ohledně péče a používání motooblečení, nebo výbavy pro motorkáře, neváhejte nás kontaktovat. 

Přejeme Vám mnoho šťastných kilometrů bez nehod.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli