BLOG

Na našem blogu najdete spoustu článků, které vám přinesou tipy, cenné rady a zajímavosti o veškeré potřebné výbavě pro motorkáře. Články budou stále přibývat, abychom vám mohli přinášet další informace, novinky a vychytávky ze světa motorkářů.

Povinná výbava motocyklu

Tak, jako existuje povinná výbava pro automobily, je rovněž nutná výbava i pro motocykly. Víc aktuálních informací od 1.10.2018 najdete v našem článku.

celý článek

Značky

06. 02. 2018 | Značky

Představení značek různých výrobců motorkářského oblečení. Přehled nejčastěji prodávaných značek oblečení a veškeré výbavy pro motorkáře na našem trhu.

celý článek

Kam se dívat

Správné směřování pohledu při jízdě na motorce je velmi důležité. Kam se motorkář dívá, tam jede. 

celý článek

Jak vybrat oblečení na motorku

Výběr správného materiálu je prvním důležitým krokem při koupi moto oblečení. Všechno se odvíjí od toho, na jakou motorku, k jakému stylu jízdy a na jak četné použití má oblečení sloužit. S tím správným oblečením se budete při každé jízdě na motorce cítit skvěle za každého počasí.

celý článek

Jak trénovat krizové brzdění

Brzdění je umění, které je pro motorkáře bezpochyby nejdůležitější. Máme pro vás několik obecných rad a tipů, jak si můžete sami natrénovat krizové brzdění třeba na parkovišti.

celý článek

Vyhýbací manévr

Asi každý se s tím už někdy setkal - náhle se vynoří auto z vedlejší ulice nebo z průjezdu, najednou se otevřou dveře u zaparkovaného vozu, nebo vám vběhne do cesty pes. Proto by se měl ve vlastním zájmu každý motorkář naučit vyhýbacímu manévru.

celý článek

Jak vybrat helmu

Správně vybraná helma vám může zachránit život. Mnoho z nás, už tady na začátku, udělá velkou chybu a pořídí si nevhodný typ případně velikost helmy. Máme pro vás několik rad, tipů a informací, jak nejlépe vybrat tu pravou helmu pro vás.

celý článek

Péče o helmu

11. 03. 2017 | Péče o moto oblečení

Jak šetrně čistit helmu a jak o ni pečovat? Tipy a rady jak na jednotlivé části helmy se dozvíte v našem článku.

celý článek

Textil nebo kůže?

Oblečení a helmy k bezpečnosti zásadním způsobem přispívají. Kožené i textilní motooblečení má svá pro i proti. Kůže se vyznačuje lepšími oděruvzdornými vlastnosti a tak při pádu ve vysokých rychlostech v tomto směru poskytuje větší ochranu.

celý článek

Materiály

Přehled nejčastěji používaných speciálních materiálu při výrobě motorkářského oblečení. Představujeme vám moderní materiály, které jsou oděruvzdorné, které vás ochrání před rozmary počasí a zároveň nechají vaše tělo dýchat.

celý článek