Co je u nás nového?
06.02.2019
CHCETE ROZJET SVŮJ MOTOSEKÁČ ?
Bydlíte ve velkém městě a chcete rozjet svůj Motosekáč?   Nabízíme možnost spolupráce formou franchisingu.Minimální investice, žádná konkurence, poh... číst celé
18.01.2019
MOTOSEKÁČ MÁ OCHRANNOU ZNÁMKU
A je to doma. MOTOSEKÁČ MÁ OCHRANNOU ZNÁMKU. Motosekáč vždycky byl a bude jen jeden, největší bazar s moto-oblečením v ČR. V budoucnu plánujeme víc p... číst celé
05.10.2018
MOTOSEKÁČ NA MOTOSRAZECH
Letos byl Motosekáč hrdým partnerem devíti motosrazů, kde jsme si to s váma užili se vším všudy.   Těšíme se na vás zase příští rok :-)     číst celé
Zobrazit všechny novinky


 

12.01.2018

Kam se dívat

Oči a jejich správné používání je klíčová věc pro rychlou a bezpečnou jízdu na motorce.

 

Při jízdě se nedívejte dva metry před motorku, ale maximálně tam, kam dohlédnete. Budete tak mnohem lépe reagovat na jakýkoliv problém, který se před vámi může objevit.
Dávejte pozor na profil silnice, kam vedou stromy nebo svodidla – nebudete potom překvapení, když se zatáčka začne najednou zavírat. Pohled co nejvíce dopředu vám taky pomůže správně odhadnout rychlost, jakou chcete zatáčku nebo daný úsek silnice projet.

 

Průjezd zatáčky

 

Kam koukat na nájezdu
Špičkoví závodníci mají své osobní trenéry a navštěvují specializované školy, kde je učí správnému pohledu do zatáčky. V zásadě jde o správnou nájezdovou rychlost a nasměrování motorky k vrcholu zatáčky.
Nejdůležitější je najít si brzdný bod a ten periferně sledovat. Nezafixujte na něj ale svůj pohled a koukejte se tam, kam chcete motorku poslat (na nájezd do zatáčky).

Vrchol zatáčky
Pořád platí základní poučka – jedete tam, kam se díváte. Přišpendlete oči na vrchol zatáčky, přeneste váhu do vnitřku a směrujte motorku do zatáčky. Už v první třetině zatáčky byste měli trochu přidat plyn, což pomůže správně rozložit váhu, a motorku tím stabilizovat.

Výjezd ze zatáčky
Ve chvíli, kdy si jste stoprocentně jistí, že máte motorku nasměrovanou tam, kam chcete, už koukejte na výjezd ze zatáčky a plynule přidávejte plyn. Vaše oči by měly jít dopředu rychleji, než jede motorka. Další poučka říká, že byste nikdy neměli přidávat plyn, pokud si nejste jistí, že ho zase nebudete muset ubrat. Je špatně brzy přidat a potom se vylekat, že vás to táhne ze zatáčky pryč.

Pokud zatáčku přeženete, nepanikařte a snažte se koukat do jejího vnitřku. Správný pohled dokáže totiž hodně věcí zachránit! Když se budete v krizové situaci koukat do škarpy nebo na strom, tak do něj taky vletíte. Není to lehké, ale dá se to naučit. Musíte překonat strach, odtrhnout oči od překážky a podívat se dál – jednoduše si najít cestu, únikový prostor. Většinou to místo najdete.

 

Zatáčky

 

Kam nevidím, tak nevletím – to je základní a nejdůležitější pravidlo. V žádném případě nevjíždějte rychle do zatáček, u kterých nevidíte jejich konec a nemáte přehled o tom, co se v nich děje. Pamatujte, že uprostřed zatáčky může být nějaká překážka nebo jiný problém. Řešení problému je vždycky horší než prevence.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
 
      
 

O NÁS

Jsme největší kamenný obchod a e-shop s převážně nošeným motorkářským oblečením a výbavou pro motorkáře v ČR.

Až za polovinu běžné ceny u nás nakoupíte kvalitní značkové motooblečení, na které poskytujeme záruku.

Všechno zboží máme skladem přímo v našem obchodě.

Zboží se nám stále obměňuje a téměř denně vystavujeme nové zboží, které nám nosí převážně sami motorkáři.

Jsme obchod, kde můžete bezstarostně prodat svoje motorkářské oblečení, které nepotřebujete.

KONTAKT
Logo
Tilhonova 8, Brno
Monika
Monika
Otevřeno: Po - Pá 11 - 17
© Copyright 2013 Motosekáč ® Všechna práva vyhrazena.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.