• Štítky blogu
Blog
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
14.06.2019 Spolupráce
Chceš mít svůj vlastní Motosekáč ?
Nabízíme možnost spolupráce formou franchisingu. Minimální investice, žádná konkurence, pohodová práce. číst celé
Povinná výbava motocyklu Povinná výbava motocyklu
Tak, jako existuje povinná výbava pro automobily, je rovněž nutná výbava i pro motocykly. Víc aktuálních informací od 1.10.2018 najdete v našem článku... číst celé
Péče o helmu Péče o helmu
Jak šetrně čistit helmu a jak o ni pečovat? Tipy a rady jak na jednotlivé části helmy se dozvíte v našem článku. číst celé
Zobrazit všechny články


 

Jak vybrat helmu

 

Vhodnou helmu na motorku si vybírejte podle toho, jaký styl jízdy vám vyhovuje a jaký máte typ motorky.

 

Helmy na motorku

 

Integrální helmu si pořiďte pro rychlý styl jízdy na výkonné motorce. Vyklápěcí helma je ideální pro motorkáře, kteří se na svých cestách rádi občas zastaví, a nechce se jim přitom helma vždy sundávat. Otevřená helma je srdcovka pro milovníky chopperů a skútrů. Motokrosová a enduro helma se hodí takřka výhradně pro fyzicky náročnou jízdu v terénu.

Velikost helmy si vyberete tak, že si nejlépe krejčovským metrem změříte obvod hlavy přes čelo. Podle daných centimetrů pak převedete na vhodnou velikost dle tabulky (víc informací k velikostem helmy).

Helma by vám měla sedět jak ulitá – nikde by vás neměla tlačit a měli byste se v ní cítit pohodlně i po delší době. Se zapnutým řemínkem musí helma sedět tak, že ji nelze ani přes velkou snahu z hlavy sundat. Řemínek samozřejmě nesmí tlačit na krk.

 

Helma

 

Po usazení helmy na hlavu musíte mít pocit, že vás plně obepíná. Ideálně by měla být nová helma na první pocit spíše menší, protože se polstrování uvnitř vymačká. Při skousnutí byste se měli lehce kousnout do tváří. V žádném případě však nesmí být cítit bolest v oblasti spánků, nebo nesmíte cítit na čele tlak hrany průzoru helmy. V takovém případě je helma malá. Pokud však máte pocit, že je helma pohodlná a tlak cítíte pouze shora je tato velikost také nevyhovující, helma je vám velká.

Pokud se vám nová helma dobře nasazuje a je velmi pohodlná, bude s největší pravděpodobností za jízdy hlučná a nestabilní. Dobrou pomůckou při zkoušení helmy je pevně helmu uchopit a zahýbat v ní hlavou nahoru, dolů a do stran. Pokud následuje helma hlavu ve směru pohybu bez vůle, velikost je správná. Nebojte se ponechat si helmu několik minut na hlavě, jenom tak zjistíte, zda v ní vydržíte i při delší jízdě.

Při výběru helmy je dobré myslet i na barevné provedení. Výraznější vzhled helmy bude na silnici lépe vidět a zvýšíte tak svoji bezpečnost.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se nás zeptat, přijďte se poradit, nebo nám napište. Rádi vám poradíme a odpovíme na vaše otázky.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli